Kansliet

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som jobbar på det administrativa kansliet i Vänersborg. Vår främsta uppgift att stötta regionens kommunavdelningar.  

Madeleine Larsson, kanslichef
Telefon: 070 - 616 92 38
E-mail: madeleine.larsson@mp.se
Ansvarar för Sjuhärad och kommunavdelningarna som ligger i den valkretsen. 

Thony Andreasson Aderum, organisationssekreterare
Telefon: 073 - 020 73 88
E-mail: thony.aderum@mp.se
Ansvarar för Fyrbodal och kommunavdelningarna som ligger i den valkretsen.

Sarah Isgren, vik. verksamhetsutvecklare
Telefon: 070 - 254 50 81
E-mail: sarah.isgren@mp.se
Ansvarar för Skaraborg och kommunavdelningarna som ligger i den valkretsen. 

Hanna Bernholdsson, kommunikatör och kampanjledare
Telefon: 073 - 587 41 87
E-mail: hanna.bernholdsson@mp.se
Ansvarar för Västra och kommunavdelningarna som ligger i den valkretsen. 

Sofia Falander, valkoordinator
Telefon: 072 - 3231395
E-mail: sofia.falander@mp.se
Ansvarar för Fyrbodal/Skaraborg och kommunavdelningarna som ligger i de valkretsarna.

Klara Holmin, valkoordinator
Telefon: 072 - 3231392
E-mail: klara.holmin@mp.se
Ansvarar för Västra/Sjuhärad och kommunavdelningarna som ligger i de valkretsarna.



Kansliet:
Adress:
Miljöpartiet de Gröna i Västra Götaland
Östra Vägen 1 (Trenova Center)
462 32 Vänersborg

Telefon: 
0521- 129 19






Comments